fbpx

Perde Modelleri

Dekorunuz için hangi perdelerin uygun olduğu konusunda tasarımcımızın tavsiyelerine mi ihtiyacınız var?

Dairenin genel tasarımında perdeler önemli bir rol oynar ve odanın genel görünümünü değiştirebilir ve buna kişilik katabilir.Doğru perde seçimi iç mekanınıza sadece estetiğe değil,aynı zamanda işlevsel rahatlığa da katkıda bulunacaktır. Ancak odanın genel görünümü için hangi perdelerin uygun olduğunu hemen belirlemek mümkün değildir, bu yüzden bir profesyonel ile iletişime geçmek daha iyidir.

Bir perde tasarımcısına ihtiyacınız var mı?

Firmamız tamamen ücretsiz hizmet vermeye hazırdır. Kalifiye bir uzman otelinizin, yatak odanızın, kır evinizin, salonunuzun ve diğer tesislerin iç mekanları için perdelerini seçmenize yardımcı olacaktır. İhtiyacınız olan tek şey, bizleri aramak ve tasarımcımızın evinizi ziyaret etmesidir.

Ölçü ve Keşif

Perdeleri satın almadan önce, onların şeklini ve boyutunu belirlemeniz gerekir. İç mekanınız için gerekli perdeleri uygulayacağımız noktaların ölçüsü için sizlere uzman bir görüşme sunuyoruz.
Perde seçimi, odanın genel iç kısmının oluşmasının en önemli kısımlarından birisidir. Boyutlarda hata yapmamak ve fazla ödeme yapmamak için istenen perdelerin ölçülerini doğru hesaplayan profesyonel bir ekip ile çalışmalısınız. Ayrıca ekibimiz ihtiyaçlarınız ve tercihleriniz doğrultusunda malzemenin maliyetini hesaplayacaktır.
Perdelerin doğru boyutu ve şekli, evinizin evine içine şıklık ve estetik katacaktır. Ayrıca konfor ve güzel bir atmosfer katacaktır.

Perdeleri Tasarlama

Perdelerinizin nasıl görüneceğini şekillendirmekte en önemli adım, tasarlamak ve onaylamaktır.
Tasarımcımız, tasarım projenizin tüm nüanslarını sizinle tartıştıktan sonra, geliştirmeye aktaracaktır. Siparişleriniz deneyimli ustalarımızın ellerine düşecek ve sadece nihai sonucu onaylamak veya değişiklik yapmak için işin tamamlanmasını beklemek zorunda kalacaksınız.
Bir tasarım projesi iç mekanınızı şekillendirmede çok önemli bir adımdır. Perde stilinin odanın genel stilistik özellikleri ile birleştirilmesi gerektiğini anlamak önemlidir. Genellikle insanlar bazı perdelerin tüm odalara sığabileceğine inanma hatalarını yaparlar. Öyle değil çünkü perdelerin estetik bileşeni tek işlevi değildir. Uzmanlarımız bu tür hatalardan kaçınmanıza ve en iyi çözümleri yapmanıza yardımcı olacaktır.

Seçkin perdelerin siparişe göre uyarlanması

Odanızın havasını değiştirecek perdelerinizin son adımı dikiş evresidir. Uzman personelimiz, atölyemizde profesyonel çalışmayla mükemmel sonuçları ortaya koymaktadırlar.

Montaj

Perde montajı, tüm performansın genel bir resmini oluşturması ve perde tasarımının mükemmeliyeti konusunda önemli bir katkı sağlar. Perde ekipmanlarının, bir bütün olarak ideal olması önemlidir.
Perdelerin tasarımı ve dikilmesi ile ilgili hizmetlerinin yanı sıra firmamız ayrıca perde montajı ve tadilat hizmetleri de sunmaktadır.
Perde ekipmanlarının seçimi ve montajı odanın genel konseptinin oluşumunda önemlidir. Firmamız sizlere mekanizma, motor ve manuel bir çok alternatif sunmaktadır.

Perde Modelleri

Perde Modelleri

Ev dekorasyonunda ne yazık ki en çok unutulan ama bir evin hem görünüşünü hem de içeri giren ışığın kontrolünü sağlayan en önemli aksesuarlar perdelerdir. Perdeler evlerimizde aslında çok büyük alanları kaplarlar. Ne kadar çok penceremiz varsa o kadar geniş bir alana, hatta bazen daha fazlasına yayılan perdelerin şıklığı evin bütün havasını değiştirebilme kabiliyetine sahiptir.

Özenli seçilmiş bir perde evi daha çağdaş ve zarif gösterebilir. Böylece yorucu bir iş gününün ardından evinize gelip perdelerinizi kapattığınızda çok daha keyifli ve mutlu hissedersinizç.. Sevdiğiniz renk ve desenlerde özel olarak hazırlanmış ya da hazır satın alınmış perdeler sadece tek başına güzel görünmekle kalmayacak aynı zamanda uyumlu olarak seçildiyse evinizi daha geniş ve ferah gösterecek, mobilyalarınızın ve başka aksesuarlarınızın parlamasını sağlayacaktır.

Perdelerin tek görevi elbette güzel görünmek değildir. Farklı perdeler farklı fonksiyonlara sahiptir. Gündüz saatlerinde güneşin içeri direkt olarak girmesini engelleyen tüller aynı zamanda transparanlık seviyesine göre içeri ışık da alırlar. Evinizin yerini ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundururak perdelerinizi seçerseniz hem içeri giren ışığı iyi bir şekilde kontrol edebilirsiniz hem de ev içi mahremiyetinizi mükemmel bir şekilde koruyabilirsiniz. Iyi perdeler sadece ışık girişini değil aynı zamanda evin ısısını da koruyabilirler. Evinizin içini yazın serin kışın sıcak tutarak yakıt ve klima kullanımınızı farkedilir derecede azaltabilirler.

Farklı modellerdeki pğerdeleri farklı ihtiyaçlarınız için daha uygun olabilir. Perde alışverişinden önce evinizin durumunu, yaşam tarzınızı ve ailedeki herkesin zevklerini düşünmek bu işlemi daha kolay bir hale getirecektir. Örneğin eviniz kuzeye bakıyorsa ve yeterince güneş almıyorsa gündüzleri kullanacağınız tüllerin daha transparan olmasını isteyebilirsiniz. Ya da soğuk iklimi olan bir yerde yaşıyorsanız kalın kumaşlı perdeler kış aylarında ısıyı evin içine hapsetmek için ideal bir seçim olacaktır.

Evinizin farklı odaları için farklı modeller seçmek de akıllıca olacaktır. Mutfağınız için daha kısa tüller, yatak odaları için kalın ve güneş geçirmeyen perdeler gibi… Kaliteli bir uyku için tamamen karanlık sağlayan ve dışarıdaki sokak ışıklarını geçirmeyen bir perde hayat kalitenizi yükseltecektir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç perde modelini sizler için şu şekilde listeledik:

  • Fon Perde

Fon perdeler basit olarak açıklamak gerekirse pencerenin iki kenarında çift kanat olarak duran dekoratif amaçlı opak perdelerdir. Genelde iddialı ve canlı renk ve desenlerde tercih edilir. Fon perdeler için farklı türde kumaşlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar arasında tül, keten, pamuklu, saten ya da kadife bulunur. Fon perdeler her zaman dekoratif amaçlı olmak zorunda değildir. Dilerseniz güneşlik kullanmamayı tercih edebilir, fon perdenizi akşamları kapatılacak şekilde uzun diktirebilirsiniz. Ya da sadece duvar kirişlerini kapatacak şekilde 2 metreden fazla olmayacak şekilde de yaptırabilirsiniz. Fon perdenizi seçerken mobilaya ve halılarınızın renkleriyle dengeli bir uyum sağlamasına dikkat ederseniz çok daha şık bir görünüme kavuşursunuz.

  • Tül Perde

Transparan kumaşlardan hazırlanmış olan perdelere tül perde denir. Tül perdeler gündüz saatlerinde güneş ışığının bir kısmını filtreleyerek evinizin içini meraklı gözlere karşı koruyan perdelere denir. Adından da anlaşılacağı gibi tül kumaşlardan hazırlanır. Tül perde siparişi verirken kumaşını evinizin aldığı güneş ışığını hesap ederek seçmelisiniz. Eviniz az güneş ışığı alıyorsa olabildiğince transparan kumaşları tercih ederek daha aydınlık iç mekanlar elde edebilirsiniz. Öte yandan eviniz alt katlardaysa daha opak tül perdeler evin içinin yakından görünmesini engelleyecektir. Tül perdeler geceleri yapay ışıkta gizlilik sağlamazlar. Muhakkak opak bir perde ile birlikte kullanılmaları gerekir.

  • Zebra Perde

Zebra perdeler bir tür stor perdedir. Arka arkaya dizilmiş enine şeffaf ve opak şeritlerden oluşur. Bu şekilde transparan şeritler güneş ışığını geçirirken opak olanlar engeller, böylece perde hem gerekli miktarda ışığı içeri alır hem de iç mekana koruma sağlar. Zebra perdeler stor perdelerin aksine içeri giren ışığın miktarını ayarlamanızı sağlar. Dilerseniz tamamen opak hale getirip ışığı tamamen engelleyebilirsiniz.

  • Rustik Perde

Doğal ve çağdaş bir görünüm arzulayanların en çok tercih ettiği modeldir. Rustik perdeler geleneksel perdelerin aksine kornişe değil duvara sabitlenen pirinç ya da ahşap borulara halkalarla asılırlar. Özellikle de sürekli olarak kapalı tutmak istediğiniz perdeler için ideal bir modeldir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Sohbet edin