fbpx

Vakko Home 35

Zengin içeriğiyle öne çıkan Vakko dekorasyon kumaş koleksiyonları, Avrupa’yı etkisi altına alan 16. ve 18. yüzyıl Türk sanat motiflerinden Osmanlı’nın baş mimarı Mimar Sinan motiflerine, Türk moda ve tasarım dünyasının duayeni Vitali Hakko’nun severek kullandığı desenlere kadar pek çok farklı sanatsal bakışa yer veriyor.

Kategoriler: Product ID: 1797

Açıklama

Zengin içeriğiyle öne çıkan Vakko dekorasyon kumaş koleksiyonları, Avrupa’yı etkisi altına alan 16. ve 18. yüzyıl Türk sanat motiflerinden Osmanlı’nın baş mimarı Mimar Sinan motiflerine, Türk moda ve tasarım dünyasının duayeni Vitali Hakko’nun severek kullandığı desenlere kadar pek çok farklı sanatsal bakışa yer veriyor. Günümüzün modern üretim teknolojileri ve tasarım anlayışı ile yeniden yorumlanan bu eşsiz motiflerle üretilen kumaşlar, dekorasyon seçeneklerine görkemi, sanatı ve büyülü atmosferin etkilerini dahil ediyor.

Dingin ve huzurlu bir havanın hakim olduğu modern yaşam alanları, Türk sanat anlayışından gelen detaylarla şekillenerek Vakko dekoratif kumaş tasarımlarıyla hareket kazanıyor. Doğal ve karizmatik renkler, Türk sanatının muhteşem motifleriyle bir araya gelerek duvar, tavan, mobilya, perde ya da yastıklar aracılığıyla bambaşka formlara bürünüyor. Klasik dekorasyona ait detaylardan hoşlananlara hitap eden bu koleksiyonlar, ihtişamlı sadeliğin seçkin atmosferini sonuna kadar yaşamanıza imkan veriyor.

Geçmişin Görkemli Ambiyansı Vakko Kumaş Koleksiyonlarında!

Sanatçıların üzerindeki büyük etkisiyle her dönem gözlemlenebilen Bizans sanatı, Vakko kumaş koleksiyonlarında kendine yeni bir yorum buluyor. Tekfur Sarayı, Kariye, Aya İrini, Ayasofya ve Zeyrek Camii ile günümüze taşınan rengarenk Bizans mozaikleri ve duvar bezemeleri, yeniden yorumlanarak eşsiz güzellikte birer dekorasyon kumaşına dönüşüyor. Doğal renkler, dingin tonlar ve modern tasarım anlayışıyla şekillenen klasik stil, Vakko kalitesinin ve estetiğinin imzasını taşıyor.

Vakko dekorasyon kumaşları; gold, gülkurusu, mavi, gri, sarı, pembe ve bordo gibi zengin bir renk paletinin dingin ve yumuşak tonlarını taşıyor. Mozaikler, bordürler, oyma motiflere ait kıvrımlı hatlar ve köşeli yıldızlar gibi Bizans stiline ait desenlerle bezeli kumaş seçenekleri, ev dekorasyonunda kullanılmak üzere beğeninize sunuluyor. Gösterişli ama sade, şık ve özenli bir stili kumaş koleksiyonuna dahil eden Vakko, bu sayede aksesuarlardan perdelere, mobilyalardan duvarlara döşemelerden minderlere kaliteyi ve konforu yaşam alanlarınızla bütünleştirmenize imkan veriyor.