fbpx

Vakko Döşemelik & Perde Kumaşı

vakko kumaş

Zengin içeriğiyle öne çıkan Vakko dekorasyon kumaş koleksiyonları, Avrupa’yı etkisi altına alan 16. ve 18. yüzyıl Türk sanat motiflerinden Osmanlı’nın baş mimarı Mimar Sinan motiflerine, Türk moda ve tasarım dünyasının duayeni Vitali Hakko’nun severek kullandığı desenlere kadar pek çok farklı sanatsal bakışa yer veriyor. Günümüzün modern üretim teknolojileri ve tasarım anlayışı ile yeniden yorumlanan bu eşsiz motiflerle üretilen kumaşlar, dekorasyon seçeneklerine görkemi, sanatı ve büyülü atmosferin etkilerini dahil ediyor.

Dingin ve huzurlu bir havanın hakim olduğu modern yaşam alanları, Türk sanat anlayışından gelen detaylarla şekillenerek Vakko dekoratif kumaş tasarımlarıyla hareket kazanıyor. Doğal ve karizmatik renkler, Türk sanatının muhteşem motifleriyle bir araya gelerek duvar, tavan, mobilya, perde ya da yastıklar aracılığıyla bambaşka formlara bürünüyor. Klasik dekorasyona ait detaylardan hoşlananlara hitap eden bu koleksiyonlar, ihtişamlı sadeliğin seçkin atmosferini sonuna kadar yaşamanıza imkan veriyor.

Geçmişin Görkemli Ambiyansı Vakko Kumaş Koleksiyonlarında!

Sanatçıların üzerindeki büyük etkisiyle her dönem gözlemlenebilen Bizans sanatı, Vakko kumaş koleksiyonlarında kendine yeni bir yorum buluyor. Tekfur Sarayı, Kariye, Aya İrini, Ayasofya ve Zeyrek Camii ile günümüze taşınan rengarenk Bizans mozaikleri ve duvar bezemeleri, yeniden yorumlanarak eşsiz güzellikte birer dekorasyon kumaşına dönüşüyor. Doğal renkler, dingin tonlar ve modern tasarım anlayışıyla şekillenen klasik stil, Vakko kalitesinin ve estetiğinin imzasını taşıyor.

Vakko dekorasyon kumaşları; gold, gülkurusu, mavi, gri, sarı, pembe ve bordo gibi zengin bir renk paletinin dingin ve yumuşak tonlarını taşıyor. Mozaikler, bordürler, oyma motiflere ait kıvrımlı hatlar ve köşeli yıldızlar gibi Bizans stiline ait desenlerle bezeli kumaş seçenekleri, ev dekorasyonunda kullanılmak üzere beğeninize sunuluyor. Gösterişli ama sade, şık ve özenli bir stili kumaş koleksiyonuna dahil eden Vakko, bu sayede aksesuarlardan perdelere, mobilyalardan duvarlara döşemelerden minderlere kaliteyi ve konforu yaşam alanlarınızla bütünleştirmenize imkan veriyor.

Vakko Perdelik Kumaşlar

Evinizin dekorundan çok mu sıkıldınız? Yaşadığınız mekanda belirgin değişikliklere ihtiyacınız varsa çözümünü burada bulabilirsiniz. Özellikle de eğer mobilyalarınızın, hele ki koltuk ve kanepelerinizin eskidiğini ve çirkin göründüğünü düşünüyorsanız. Koltuk yüzletmek evinizi yenilemenin hem en uygun fiyatlı ve hızlı hem de en çok farklılık yaratacak bir yöntemidir.

Koltuk yüzletmek orta çağlardan beri insanların mobilyalarını yenilemek için kullandığı yöntemlerden biridir. Koltuklar yüzlenirken gerekirse koltukların içleri de yenilenir. Yaylar değiştirilir, minderler eskidiyse daha fazla sünger ve köpük eklenir. En sonundaysa yeni bir kumaş koltukların dış yüzeyini kaplar. Böylecek koltuklar eskisine göre çok daha rahat olurlar, aynı zamanda da eski yırtık ve sökükler kaybolmuş olur. Fakat en önemlisi koltuk ve kanepeleriniz şık ve bambaşka bir görüntüye kavuşur.

Koltuklarınızı yüzletmeye karar verecek olursanız yapmanız gereken en önemli adım yeni bir döşemelik kumaş seçmek olacaktır. Bu konuya gereken özeni göstermeden hızlı bir seçim yaparsanız kumaşa ve yüzleme işlemine ödeme yaptıktan 2 ay sonra hiç de beğenmediğiniz koltuklarla yıllarca baş başa kalmak zorunda kalacaksınız. Işte bu nedenle de pratik nedenler, estetik zevk ve ücretler gibi konuların hepsini de göz önünde bulundurarak seçiminizi etraflıca düşünerek yapmalısınız. Böylece koltuk ve kanepelerinizin yeni halinden pişmanlık duymanıza gerek kalmadan evinizde mutlu zaman geçirebilirsiniz.

Döşemelik kumaş seçerken kaliteye özellikle dikkat etmelisiniz. Ucuz kumaşlar başlangıçta çekici gelebilirler fakat belli bir süre sonra yıpranmalar ve sökülmeler meydana geldiğinde uzun vadede çok da hesaplı olmadıklarını farkedersiniz. Üstelik döşemelik kumaşa ne ücret verirseniz verin yüzleme için aynı ücreti ödeyeceğinizi aklınızda tutmalısınız. Bu nedenle de yine pişmanlıklar yaşamamak için kaliteli olan kumaş cinslerini tercih etmeniz akıllıca olacaktır.

Kaliteli kumaşları nasıl seçeceğinize dair aklınızda soru işaretleri oluşabilir. Bunun cevabı pek çok farklı maddeden oluşur ve katmanlıdır. Kolay bir yolu tercih ediyorsanız basit bir şekilde ev tekstilinde kendini kanıtlamış kaliteli markalardan birini de seçebilirsiniz.

Bu markalardan bahsedildiğinde ilk akla gelen isim hem yurt içinde hem de dışında Vakko olacaktır. 1934 yılında kurulmuş olan Vakko neredeyse bir asırdır Türk insanına en kaliteli ipliklerden dokunmuş, doygun renklere ve zarif desenlere sahip kumaşları sunuyor. Elbise ve eşarp konusunda herkesin bir numaralı tercihi olan Vakko artık ev tekstili ürünleriyle de koltuklarınızın, kanepelerinizin ve perdelerinizin de oluşumunu sağlayan bir marka olmaya aday.

Vakko ev tekstil ürünlerinde üstün kalite pamuk ve ipek kullanılır. Kalitesinden şüphe duyulan materyaller Vakko üretim tesislerinden asla içeri giremezler.

Döşemelik kumaşta da Vakko yine aynı kaliteyi ve özeni gösterir. Vakko döşemelik kumaşlar sağlam bir şekilde dokunmuştur. Ev içinde ne tür bir yaşam tarzınız olursa olsun koltuklarınızın üzerinde yıllar sonra dahi ilk günkü gibi kalabilecektir.

Koltuk Kumaşlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kanepe ve koltuklar evin diğer alanlarındaki tektil ürünlerine kıyasla çok daha fazla yıpranmaya açıktırlar. Üzerlerinde aile üyeleri oturur ve uzanırlar, sıklıkla içecek ve yiyecek dökülme tehlikesi yaşanır, evcil hayvanlarınız varsa tırmalayıp ısırabilirler. Bunları göz önünde bulundurarak kolay yıpranmayacak kumaşları tercih etmelisiniz.

Vakko döşemelik kumaşlar olası bütün dış etkiler düşünülerek tasarlanmış ve üretilmiştir. Klaın, tok ve bol düğümlü kumaşlar oldukları için yıllarca kullanılmalarına rağmen yıpranmazlar ve incelmezler. Uzman kişilere yüzleme işlemi yaptırılırsa sökükler görülmez. Kolayca yırtılmazlar.

Malzemelerin karışımları leke tutmayacak oranda seçilmiştir. Kolay silinip temizlenen Vakko döşemelik kumaşlar koltuklarınız için ne kadar açık renk kumaş seçerseniz seçin lekeleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Vakko döşemelik kumaşların yapımında en kaliteli ve güneşte kolayca solmayacak boyalar kullanılır. Düşük kalitede kumaşlarda yine benzer şekilde ucuz ve kalitesiz boyalar kullanılır. Bu boyalar güneşe karşı dayanıksızdır. Ilk satın alındılarında parlak ve canlı gözükseler de birkaç ay için renkleri soluk ve cansız görünmeye başlar. Vakko döşemelik kumaşlarda bu tip sorunlar yaşanmadığı için perdelerinizi gündüz kapatmak, koltuk kumaşlarınızın bakımı için ekstra enerji harcamak zorunda kalmazsınız.

Döşemelik kumaşlarda bir başka dikkat edilmesi gereken unsur ise renk ve desen, yani estetik özelliklerdir. Bunların bütün aile üyelerinin zevklerine hitap etmesini beklemelisiniz. Herkesin göz zevkine hitap edecek ve bir süre sonra can sıkmayacak zarif ve sade desenleri tercih edebilirsiniz.

Vakko kurulduğu ilk günden itibaren desen konusunda öncü tekstil markalarından biri olmuştur. Ev tekstilinde de şık, modern ve kendine özgü desenleri görebilirsiniz. Koltuk yüzleme işlemlerinde genel kural büyük parçalarda açık renkler, düz ya da hafif desenler, daha küçük parçalarda, örneğin tekli koltuklarda ya da minderlerde ise canlı renkler ve iddialı desenler tercih edebilirsiniz. Vakko kumaşlar her farklı zevke uygun değişik renkler ve desenlerde satışa sunulur, seçim yapma ve kendinize uygun bir model bulma konusunda hiçbir zorluk yaşamazsınız.

Vakko kumaşların desenleri modern, trendleri belli bir oranda takip eden, en çok da kendi özgün stilini yansıtan şekilde tasarlanır. Böylece koltuk ve kanepeleriniz asla eski moda görünmez, ama sadece trendlere bağlı olmadığı için de ne kadar uzun yıllar boyunca kullanırsanız kullanın zamansız tasarımlar sahip olduğu için modası da geçmez.

Vakko Perdelik Kumaş

Vakko kumaşlar perde yapımı için de son derece uygundur. Perde kumaşlarında özellikle beklenen unsurların hepsine de sahiptir.

Pratik nedenlerin en başında bir perdeden her şeyden önce güneş ışıklarını geçirmemesi beklenir. Vakko perdelik kumaşlar kalın ve tok bir yapıya sahiptirler. Böylece dışarıdan içeriye hiçbir şekilde güneş ışığı girmez. Bu da Vakko kumaşlardan hazırlanan perdeleri özellikle de yatak odaları için ideal bir seçim yapar. Sağlıklı bir uyku için uzmanlar ve doktorlar tamamen karanlık bir odada uyumanız gerektiğini söylüyorlar. Vakko kumaşlardan yaptıracağınız perdeler sadece güneş ışığını değil aynı zamanda da geceleri ay ışığı, sokak ışıkları ve araba farklarının da içeri geçişini engelleyerek size en sağlıklı ve deliksiz uykuyu sağlayacaktır.

Vakko kumaşlardan tasarlanan perdeler canlı renkleri ve göz alıcı desenleriyle pencerelerinizi ve duvarlarınızı modern ve zarif bir şekilde süsleyecektir. Dilerseniz koltuk kumaşlarınızı perde kumaşlarınızla uyumlu ya da aynı modellerden seçebilirsiniz.

Vakko kumaşlarında geleneksel Osmanlı desenlerini modern bir havayla buluşturuyor. Böylece ortaya çıkan görüntü hem tarihimize ve kültürmüze göz kırpıyor hem de zamansız olmasını sağlayacak klasik çizgileriyle asla modasının geçmesine izin vermiyor. Modern dokunuşlar da Vakko kumaşların gençler tarafından da sıklıkla tercih edilmesine neden oluyor.

Evinizde kullandığınız ya da kullanmayı planladığınız dekorasyon stili ne olursa olsun kumaş yüzlemek, minder yaptırmak ya da perde hazırlatmak için Vakko kumaşlar arasından muhakkak kendinize uygun bir tanesini bulacağınıza eminiz. Renk skalası çok geniş, desen konusunda da zengin bir koleksiyon sunan Vakko seçim yapmak konusunda zorluk çekenler için büyük kolaylık sağlıyor.

Eğer evinizi yenilemek istiyorsanız fakat bunun için bütün mobilayalarınızı atarak yenilerini satın almak istemiyorsanız Vakko ev tekstil ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Size ilham verecek model tek bir tık uzağınızda olabilir.